X

ما که هستیم

درباره جامعه بازرگانان ایران

سازمان مردم نهاد، غیر انتفاعی و مستقل جامعه حمایت از گسترش روابط بازرگانان ایرانی (جامعه بازرگانان ایران) در سال ۱۳۹۷ با اخذ مجوز از وزارت کشور تأسیس شد. جامعه بازرگانان ایران متشکل از فعالان و صاحب‌نظران اقتصادی و تجاری ایرانی است که در راستای تولید فکر و هم‌افزایی در جهت رفع موانع و استفاده بهینه از فرصت‌های اقتصادی و تجاری و توسعه پایدار، گسترش روابط مؤثر، همیاری در امور آموزشی و پژوهشی و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی گام بر می‌دارد.

ارزش های جامعه

  • استقلال از نهادهای سیاسی، مذهبی، مالی و هر نهاد دولتی و خصوصی
  • باور به کرامت انسانی و عدم تمایز انسان‌ها از حیث نژاد، رنگ، جنس، زبان، مذهب، عقیده سیاسی و همچنین ملیت، موقعیت اجتماعی، ثروت و ولادت در بهره‌مندی از حقوق بنیادی
  • باور به لزوم همبستگی در راستای عدالت اجتماعی
  • نوآوری، صراحت، شفافیت و رویکرد مشارکتی ما را در مسیر ارزش‌هایمان هدایت می‌کند.

  • انسان در قلب فعالیت های ما است و در خدمت به او از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

چشم انداز ما

هم‌افزایی صاحب‌نظران و فعالان اقتصادی برای تحقق توسعه پایدار در کشورمان ایران

ما چه می کنیم

مأموریت های جامعه

1

گسترش روابط موثر فعالان و صاحب نظران اقتصادی و تجاری در راستای هم افزایی و مشارکت در حوزه های اقتصادی کشور

2

تولید فکر از طریق بهره‌مندی از نظرات و ایده های صاحب‌نظران و تحلیل گران اقتصادی در راستای بهره‌برداری بهینه و پایدار از منابع و پتانسیل‌ها

3

حساس سازی و آگاهی رسانی نسبت به مؤلفه های توسعه پایدار و همچنین مطالبه گری از مسئولین و نهادهای بالادستی در جهت تحقق توسعه پایدار

4

ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در راستای عدالت اجتماعی و بهبود معیشت مردم از خیریه تا کارآفرینی اجتماعی

پویش نون

نون، پویش جامعه بازرگانان ایران در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی است. ما در پویش نون به توسعه پایدار و بخصوص عدالت اجتماعی به عنوان یکی از ارکان توسعه پایدار باور داریم و معتقدیم راه عدالت اجتماعی، علاوه بر ایجاد ساختار لازم، از مسیر همبستگی می‌گذرد و ایفای مسئولیت اجتماعی در این راستا از همگان مورد انتظار است.

ایفای مسئولیت های اجتماعی

طرح های پویش نون

 

سفره نون

طرح سفره نون گامی در جهت تسکین درد فقر در جامعه است. ما افراد و خانواده‌های نیازمند کمک معیشتی را از طریق افراد معتمد، سازمان‌های مردم‌نهاد و انجمن‌های مردمی در تماس با کودکان کار، کودکان بازمانده از تحصیل، افراد به حاشیه رانده شده، افراد با توانایی‌های متفاوت، زنان سرپرست خانوار در تنگنای معیشتی، افراد و خانواده‌های بی بضاعت و به طور کلی افراد آسیب‌پذیر، شناسایی می‌کنیم و اقلام کمک معیشتی را در میان افراد و خانواده‌ها توزیع می‌کنیم.

درد نون

طرح درد نون در سایه آرمان ما برای دسترسی حقیقی همگانی به خدمات درمانی رایگان پایه ریزی شده است. ما در این راه افراد طردشده را برای دسترسی به خدمات درمانی رسمی توانمند می‌سازیم و در شرایطی که دسترسی به خدمات درمانی رسمی برای بسیاری از افراد مشکلاتی را در بر دارد، ما با شناسایی مناطق محروم و اعزام تیم پزشکی و پرستاری با ون درمانگاه سیار به این مناطق و معاینه رایگان بیماران، تأمین داروهای بیماران و هدایت آن‌ها به مراکز خدمات درمانی رسمی، در جهت بهره مندی همنوعانمان از خدمات درمانی گام برمی‌داریم.

نون شب

ما در قالب طرح نون شب، محلات، روستاها و شهرهایی را که فقر ساختاری در آن‌ها ریشه دوانده است شناسایی می‌کنیم و با توجه به شرایط محیطی و نیاز افراد، طرح‌های کارآفرینی اجتماعی را با تأمین ابزار تولید یا توانمندسازی افراد از کشاورزی، دامداری، صنایع دستی تا خدماتی، کارگاهی و صنعتی اجرا می‌کنیم و برای رشد کسب و کارشان همراه آن‌ها و برای آن‌ها گام بر می‌داریم.

مهر نون

طیف فعالیت‌های ما در قالب طرح مهر نون از بلایای طبیعی چون سیل و زلزله تا خشکسالی و بحران‌های ناشی از تغییرات اقلیمی را در بر می‌گیرد. در هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه با نیازسنجی و فهرست نمودن و اولویت‌بندی نیازهای منطقه در ارتباط با نهادهای مردمی به یاری افراد متأثر از بلایای طبیعی می‌شتابیم و در مقابله با خشکسالی و بحران‌های ناشی از تغییرات اقلیمی در جهت کاهش اثرپذیری و امدادرسانی به افراد متأثر از بحران‌ها گام بر می‌داریم.